close
تبلیغات در اینترنت
اخبار مهم
loading...

معلم یار

اخبار مهم

آخرین ارسال های انجمن

وبلاگ منتقل شد !!!

modir بازدید : 74 پنجشنبه 23 شهريور 1396 نظرات ()با سلام خدمت اعضا و بازدید کنندگان محترم وبلاگ با تمام محتوا به سایت  Elm2.ir  انتقال یافت !!!نحوه محاسبه ی اضافه کاری معلمان

modir بازدید : 3553 جمعه 25 دي 1394 نظرات ()
بسمه تعالی

به درخواست یکی از عزیزان نحوه محاسبه ی اضافه کاری را برای شما آماده کرده ایم. امیدواریم که مفید واقع شود.

حق شغل + حق شاغل تقسیم بر 100 = نرخ هر ساعت آموزشی

نرخ هر ساعت ضربدر 96 ساعت = نرخ یک ماه - 10% مالیات = خالص دریافتی

(حق مدیریت و معاونت هم در بند اول لحاظ می شود)

اجرای رتبه بندی معلمان از مهر 94

modir بازدید : 324 پنجشنبه 18 تير 1394 نظرات ()

وزیر آموزش وپرورش گفت: امید است که لایحه رتبه‌بندی معلمان در چهار رتبه پایه، ارشد، خبره و عالی در مهرماه سال جاری به نحو احسن اجرایی شود و بتواند نتایج خوبی را برای معلمان به ارمغان آورد.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در دیدار نوروزی با کارکنان حوزه ستادی که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، با اشاره به شعار سال 94 با عنوان «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» اظهار داشت: انتخاب شعار سال توسط مقام معظم رهبری یک نعمت در کنار سایر توفیقات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که آموزش و پرورش، نقش بیشتری را در تحقق این شعار بر عهده دارد.

وی، ارکان مختلف حاکمیت نظام و در رأس آن قوه مجریه را مخاطبان اصلی شعار نوروزی خواند و افزود: لازمه تحقق «همدلی و همزبانی» در بین اجزای کشور، اعتماد متقابل بین حاکمیت و ملت است و آموزش و پرورش همواره تلاش می‌کند همدلی و همزبانی را در جامعه تقویت کند.

فانی با اشاره به فرمایش حضرت امام «ره» مبنی بر اینکه «مردم ولی نعمت ما هستند»، خاطرنشان کرد: صداقت و اجابت درخواست‌های مردم لازمه تحقق، اعتماد ملت به دولت است و می‌تواند زمینه همدلی و همزبانی را در بین جامعه گسترش دهد.

وی عنوان کرد: امید است که بتوانیم با همفکری معلمان در تحقق شعار نوروزی گام‌های مؤثری را برداریم و باید سرمایه بزرگ خدمت به مردم را به نحو شایسته‌ای قدر بدانیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: سال 93 علی رغم همه سختی‌ها، زیرساخت‌های ماندگار و خوبی را در پی داشت که اجرای مطلوب سیاست پنج‌گانه آموزش و پرورش، برگزاری طرح تعالی مدیریت مدرسه و در پایان تصویب لایحه رتبه بندی معلمان از جمله این اقدامات است.

فانی رفع خلأهای انگیزشی و ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای را دو کارکرد اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان عنوان کرد و افزود: امید است که لایحه رتبه بندی معلمان در چهار رتبه پایه، ارشد، خبره و عالی در مهرماه سال جاری به نحو احسن اجرایی شود و بتواند نتایج خوبی را برای معلمان به ارمغان آورد.

وزیر آموزش و پرورش با تقدیر از فعالیت‌های خوب مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در سال جدید باید با تقویت بخش‌های مختلف مرکز اطلاع رسانی و تزریق امکانات و بودجه شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم تا دستاوردهای آموزش و پرورش به نحو مطلوب‌تری به اطلاع مخاطبان رسانیده شود.


دیدار مقام معظم رهبری با معلمان و فرهنگیان

modir بازدید : 334 چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393 نظرات ()

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌

خیلى خوش آمدید و با حضور گرم و صمیمى خودتان - معلّمین عزیز، مدیران آموزش و پرورش - فضاى کار و زندگى ما را معطّر کردید.
اوّلاً ماه رجب است، فرصت بندگى است. همه‌ى عرض و طول زندگى ما میتواند زمینه‌اى باشد براى بندگى درست، که سعادت واقعى هم در همین است. بعضى از مناسبتها، فرصتهاى ما را افزایش میدهند، که از جمله ماه مبارک رجب است. خودمان را آماده کنیم، براى هم دعا کنیم که خداوند توفیق بدهد در این ماه و ماه شعبان و ماه مبارک رمضان خودمان را بسازیم، یک قدم پیش برویم، بالا برویم.

 یاد چند شهید عالى‌مقام هم از جمله فرصتهاى ...


بقیه در ادامه مطلب...
تفاهم نامه همکاری بین وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش

modir بازدید : 250 یکشنبه 15 دي 1392 نظرات ()

در راستای منویات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)و با هدف تقویت دانشگاه فرهنگیان صورت پذیرفت:
امضاء تفاهم نامه همکاری بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت آموزش و پرورش


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه فرهنگیان، دوشنبه،9/10/92،  طی نشستی با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و دکتر مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان، توافق نامه ای بین دو وزارتخانه ی مذکور، برای ایجاد هماهنگی بیش تر در فرآیند طراحی، اجرا و ارتقای کمی و کیفی برنامه ها و فعالیت های آموزشی، تربیتی، در پردیس ها و مراکز آموزش عالی دانشگاه فرهنگیان، به امضا رسید.

در این توافق نامه، بر تشکیل کار گروه مشترک، متشکل از نمایندگان و مدیران ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سرپرست دانشگاه فرهنگیان و رئیس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش، تأکید شد.(برای دیدن عکس در اندازه واقعی save as کنید)رئوس برخی از برنامه هایی که به پیشنهاد دانشگاه فرهنگیان، در دستور کار این کار گروه قرار گرفت به شرح ذیل است:


1) با توجه به تأکیدات ویژه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیرامون دانشگاه فرهنگیان و مأموریت بسیار مهم آن، برای تربیت معلم در سراسر کشور، ضروری است، ضمن پرهیز از نگاه یکسان بین این دانشگاه و سایر دانشگاه های مشابه، برای دانشگاه فرهنگیان، ارزش خاصی در ارائه تسهیلات قائل شد.
2) تبدیل وضعیت مدرسان به هیأت علمی، برمبنای ماده 4 اساسنامه ("ساماندهی" نیروهای موجود).
3) لحاظ نمودن سوابق آموزشی و ایثارگری برای کاهش سنوات با تصویب هیأت امناء دانشگاه.
4) اعطای پایه های بیشتر از میزان مصوب در قانون با تصویب هیأت امناء دانشگاه، برای جبران کاهش حقوق و مزایای مدرسان.
5) صدور مجوز لازم برای پذیرش دانشجو در سال تحصیلی آینده با امکان پذیرش مدرس به عنوان  عضو هیأت علمی برای دوره های کارشناسی پیوسته.
6) صدور مجوز محدود برای دوره کارشناسی ارشد( حداکثر در 10 پردیس ممتاز) در رشته های آموزش علوم (معلمان)  و سایر رشته های ویژه مورد نیاز آموزش و پرورش.
7) تشکیل گروه هفتم شورای عالی برنامه ریزی و شورای هماهنگی تربیت معلم، برای تسهیل تصویب برنامه های درسی تربیت معلم و تسریع در تصویب برنامه های روزآمد و اجرای آن ها.
8) امکان استفاده دانشگاه فرهنگیان از بورسیه های انصرافی دانشگاه های وزارت علوم تحقیقات و فناوری.


تایید معجزه ( شق القمر ) پیامبر اکرم توسط ناسا و دانشمندان

modir بازدید : 168 یکشنبه 09 تير 1392 نظرات ()


بسم الله الرحمن الرحیم


در روایات اسلامی آمده که کفار مکه از پیامبر اسلام (ص) تقاضا کردند برای صدق دعوی خود ماه را به دو نیم بشکافد و به او قول دادند که اگر چنین نماید به دین اسلام و صدق گفتار او ایمان خواهند آورد… آن شب آسمان صاف و ماه به صورت کامل (بدر) بود، پیامبر (ص) از خداوند خواست تا آنچه را که کفار مکه از او خواسته اند به آنها نشان بدهد تا ایمان بیاورند… خداوند دعای پیامبرش را اجابت کرد… و سپس ماه به دو نیم شکافته شد، نیمی در کوه صفا و نیم دیگر در کوه قیقعان در مقابل آن قرار گرفت.

کفار مکه که در حال مشاهده این واقعه بودند گفتند که محمد (ص) ما را سحر کرده است، سپس گفتند اگر او ما را سحر کرده باشد نمی تواند همه مردم را سحر کند، ابوجهل گفت: “صبر کنید تا یکی از اهل بادیه بیاید و از او سئوال کنیم که آیا انشقاق ماه را دیده است یا نه، اگر تایید کرد ایمان می آوریم و اگر نه معلوم می شود که محمد (ص) چشمان ما را سحر کرده است.”
بالاخره یکی از اهالی بادیه به مکه آمد و این خبر را تصدیق کرد و آنگاه ابو جهل و مشرکان گفتند: “این سحر مستمر است” و آنگاه این آیات مبارک نازل شد … “اقتربت الساعه وانشق القمر …” باری این موضوع پایان یافت و مشرکان ایمان نیاوردند.
در یکی از نشستهای دکتر زغلول النجار در یکی از دانشگاههای انگلیس، وی در خصوص معجزه شق القمر در صدر اسلام به دست پیامبر (ص) به عنوان یکی از معجزات پیامبر (ص) که توسط ناسا به اثبات رسیده است صحبت می کرد. در این میان یکی از حاضران که به اسلام خیلی توجه و اهتمام داشت به نام “داوود موسی بیتکوک ” که در حال حاضر نیز رئیس حزب اسلامی بریتانیاست ماجرای مسلمان شدن خود را اینگونه نقل کرد:
“هنگامی که می خواستم در مورد اسلام تحقیق کنم یکی از دوستانم ترجمه ای از قران کریم به زبان انگلیسی را به من هدیه کرد و من نیز بطور اتفاقی آن را باز کردم و اتفاقا سوره قمر آمد. سپس شروع به خواندن کردم ….و ماه شکافته شد… وقتی به این جمله رسیدم از خود پرسیدم آیا واقعا ماه شکافته شده است؟؟! سپس با ناباوری کتاب را بسته و به کناری گذاشتم و از تحقیق در باره اسلام هم منصرف شدم و دیگر سراغ آن کتاب هم نرفتم.
روزی در مقابل تلویزیون نشسته بودم و طبق معمول شبکه بی بی سی را مشاهده می کردم، برنامه ای بود که در آن مجری با سه نفر از دانشمندان ناسا متخصص در علوم فضایی مصاحبه داشت. موضوع برنامه جنگ ستارگان و صرف میلیاردها دلار در این راه و اعتراض به این موضوع بود. مجری با بیان اینکه صدها میلیون نفر در سراسر جهان از گرسنگی رنج می برند، دانشمندان را مورد انتقاد قرار داده بود و آنان هم با بیان مفید بودن این تحقیقات در مجلات کشاورزی و صنعت و غیره از این طرحها دفاع می کردند…
مجری سپس سئوال دیگری را طرح می کند با این مضمون که “شما در یکی از سفرهای خود به ماه حوالی ۱۰۰ میلیارد دلار هزینه کردید و تنها خواسته اید که پرچم آمریکا را بر روی ماه نصب کنید… آیا این عاقلانه است؟؟!” در جواب این گوینده دانشمند آمریکایی لب به سخن گشوده و می گوید که: “در آن سفر، هدف ما مطالعه ترکیب داخلی ماه بوده که بدانیم چه تشابهاتی با زمین دارد و در این زمینه به موضوع عجیبی برخورد کردیم که عبارت بود از یک کمر بندی از سنگها و صخره های تغییر شکل یافته که سطح کره ماه را به طرف عمق و به طرف سطح دیگر آن پوشانده بود و هنگامی که این اطلاعات را به زمین شناسان منتقل کردیم مایه شگفتی آنان شده و گفتند چنین چیزی امکان ندارد مگر آنکه ماه در مرحله ای از حیات خود به دو نیم تقسیم شده و سپس دوباره جمع شده باشد و به شکل اول بازگشته باشد و این نوار از صخره های تغییر شکل یافته نتیجه برخورد دو نیمه ماه در لحظه جمع شدن و به هم پیوستن دو نیمه آن می باشد.”
داوود موسی بیتکوک سپس می گوید:
“با شنیدن این مطلب از جای خود پریدم و گفتم این معجزه ای است که در ۱۴۰۰ سال قبل به دست پیامبر اسلام در قلب صحرا اتفاق افتاده و از عجایب روزگار این است که آمریکایی ها باید میلیاردها دلار خرج کنند تا آن را برای مسلمانان اثبات نمایند! بی شک این دین حق و حقیقت است…”
به این ترتیب سوره قمر سبب اسلام آوردن این شخص شد، پس از آنکه عاملی برای دوری او از اسلام شده بود و این خود از دیگر معجزات اسلام است.

 

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
" ز گهواره تا گور دانش بجوی "

معلمی هنر عشق ورزیدن است. هنرمندی عاشق باشید.

این وبلاگ در سال 1392 شروع بکار کرد.سعی کرده ایم تا مطالب مفید و کاربردی برای تمام بازدیدکنندگان فراهم کنیم.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  نظرسنجی
  معلم چه مقطعی هستید؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 84
 • کل نظرات : 32
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 239
 • آی پی امروز : 27
 • آی پی دیروز : 41
 • بازدید امروز : 97
 • باردید دیروز : 65
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 10
 • بازدید هفته : 162
 • بازدید ماه : 1,310
 • بازدید سال : 17,425
 • بازدید کلی : 198,310