close
تبلیغات در اینترنت
معلم یار - 3
loading...

معلم یار

مطالب کاربردی ویژه معلمان

آخرین ارسال های انجمن

چارت دروس رشته علوم تربیتی

modir بازدید : 652 دوشنبه 19 اسفند 1392 نظرات ()

چارت دروس رشته علوم تربیتی

گرایش پیش دبستان و دبستان
+ کودکان استثناییدانلود چارت گرایش پیش دبستان و دبستان


دانلود چارت گرایش کودکان استثناییزیرگذر چهار راه ولیعصر نماد عدم سرمایه گذاری در بخش فرهنگ

modir بازدید : 103 شنبه 19 بهمن 1392 نظرات ()

این روزها اگر از چهارراه ولی عصر تهران عبور کنید متوجه میشوید که از تراکم آدمها در وسط چهار راه خبری نیست.

شهرداری تهران با حفر یک زیر گذر وسیع و شیک و نیز نرده های شکیل در اطراف چهار راه همشهریان عزیز را بصورت کاملا" محترمانه برای گذشتن از یک سوی چهارراه به سوی دیگر آن مجبور به عبور از این زیرگذر میکند. و البته برای این اجبار ،تدابیر خوبی مانند نصب 16 دستگاه پله برقی و همچنین محیطی آرام و دلپذیر در زیر این چهارراه اندیشیده و به مرحله اجرا درآورده است.

برای همه آنهایی که قبلا" از این چهارراه عبور می کردند ،این موضوع کاملا" روشن است که شهردار محترم چاره ای جز حفر زیر گذر در این مکان نداشت چون عبور از چراغ قرمز توسط حدود 30 تا 40 درصد از عابرین ،وضعیت ترافیک را به نحو وحشتناکی مختل نموده بود بطوریکه برخی رانندگان به این چهارراه لقب چهارراه جهنمی داده بودندو در صورت امکان سعی می کردند از این محل عیور نکنند ،اما در حال حاضر با آرامش و خیال راحت از این چهارراه تردد میکنندو هزینه 40 میلیارد تومانی شهرداری در این میان بجا و مناسب انجام پذیرفته است.

آنچه در متن بالا آمده تصویری منصفانه از وضعیت یک برنامه عمرانی توسط یک شهروند بی طرف است اما یک متخصص تعلیم و تربیت ممکن است تفسیری متفاوت از آنچه اتفاق افتاده داشته باشد.

دولت برنامه های عمرانی خود را برای آرامش و راحتی مردم به مرحله اجرا در می آورد و در این رابطه از جیب همین مردم هزینه میکند که در عرف عام به آن بیت المال گفته میشود. اما این نحو هزینه کردن شباهت عجیبی به رفتار مردمی دارد که در ایام جوانی و نشاط،به خوشگذرانی و تامین هوی و هوس خود از هر راهی به لطمه زدن و به مخاطره انداختن جسم و جان خود مبادرت ورزیده و به توصیه بزرگان خانواده،پزشکان و دیگر افراد با تجربه و دلسوز وقعی نمی نهند. مثلا" پرخوری میکنند ، سیگار می کشند ،ورزش نمی کنندو........

اما در مقابل توصیه های دلسوزانه بزرگان این بیت را سرمستانه زمزمه می کنند که :چو فردا شود فکر فردا کنیم!

در این بین بزرگان در خشت خام ،آینده آن جوان سرمست را به عینه میبینند ولی جز خون دل خوردن چاره ای نمی بینند پس با تاسف سری تکان می دهند و نزد خود زمزمه میکنند:هزار چراغ دارد و بیراهه میرود بگذار بیفتد و بیند سزای خویش... و اما آینده آن جوان سرمست و پر باده را همه شما میتوانید تصور کنید وی مجبور است در زمانی که دیگر چاره ای ندارد هزینه ای بسیار برای بدست آوردن سلامتی اش خرج میکند تا سلامتی و شادابی از دست رفته را بدست آورد اما افسوس و هزاران دریغ.....

 آنچه در بالا آمده بعنوان اشارتی بود که شما تا بحال اصل مطلب را دریافته باشید اصل مطلب در چند اگر زیر است.

اگر مردم از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کردند نیازی به تاسیس تونلهای رسالت،توحیدو نیایش و نیز پل صدر ،ابوسعید وغیره نبود.

اگر مردم در چهارراه ولی عصر کمی حوصله میکردند تا با سبز شدن چراغ عابر ، از خیابان عبور کنند نیازی به هزینه 40 میلیارد تومانی شهردارمحترم برای حفر زیر گذر نبود.

واگر . اگر ........

براستی چرا مردم چنین نمی کنند؟

پاسخ کاملا" روشن است . چون دولت در سالهای جوانی و سرمستی ، در بخش تعلیم و تربیت آنچنان که شایسته بود ، هزینه نکرد و الان باید چندین برابر آنرا صرف بدست آوردن آنچه از دست داده بکند. فرهنگ عمومی

در حال حاضر دولت باید تاوان کوتاهی خود در بخش تعلیم و تربیت را بپردازد. و هزینه چهل میلیاردی در چهارراه ولی عصرتنها بخش کوچکی از این هزینه است . هزینه ای که از جیب مردم بصورت مالیات و یا میراث کهن نفت باید پرداخت شود. رشد روز افزون هزینه ها در بخش عمرانی تنها بخش کوچکی از این خرجهاست . گسترش و توسعه نیروی انتظامی و دستگاه قضایی از دیگر هزینه هاست که اگر حساب شود سر به فلک می ساید..

این برداشتی است که یک متخصص تعلیم و تربیت با گذشتن از چهارراه ولی عصر در یک روز زمستانی پیدا میکند.


منبع: http://esabat95.blogfa.com/post-106.aspxکتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

modir بازدید : 427 پنجشنبه 10 بهمن 1392 نظرات ()


کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ نوشته دکتر اسپنسر جانسون یک کتاب کابردی روانشناسی است که بسیاری را از اشتباهات کوچک زندگی نجات داده است . بنده این کتاب را مطالعه کرده ام واقعا کتاب خوبیه ، پیشنهاد میکنم که حتما دانلود کنید.

نوع فایل: PDF
حجم: 345  کیلوبایت
نویسنده: اسپنسر جانسون


برای دانلود به ادامه مطلب بروید...

خانه معلم چیست؟

modir بازدید : 977 پنجشنبه 10 بهمن 1392 نظرات ()


خانه معلم چیست؟

خانه معلم به مراکزی گفته می شود که وظیفه اسکان فرهنگیان در هر زمانی که تمایل داشته باشید را دارد ولی به علت تراکم زیاد باید از قبل نوبت بگیرید، متاسفانه باید برای رزرو بصورت حضوری در محل مورد نظر حاضر شوید به جز مشهد و اصفهان و چند شهر دیگر که بصورت اینترنتی می باشد.

لیست خانه های معلم کشور به اضافه شماره تلفن این مراکز در فایل زیر قابل مشاهده می باشد . فایل را دانلود کنید و لیست مراکز را مشاهده بفرمایید:

دانلود در ادامه مطلب...


.:: نظر فراموش نشـــــه ::.

بیمه طلایی فرهنگیان و شرایط آن؟

modir بازدید : 534 چهارشنبه 09 بهمن 1392 نظرات ()


بیمه طلایی چیست؟

همانطور که اطلاع دارید در سازمان های دولتی و بعضی از سازمان های خصوصی بیمه ای با نام بیمه تکمیلی ارائه می شود که تکمیل کننده بیمه اولیه کارمند می باشد .

این بیمه تکمیلی کمی با بیمه طلایی که ویژه فرهنگیان هست تفاوت دارد و تحت پوشش بیمه ایران می باشد. فرهنگیان کشور با ثبت نام در طرح بیمه طلایی یک کارت دریافت می کنند + 12 عدد کوپن که برای ارائه به مراکز درمانی تهیه شده است.

این بیمه شامل تعرفه هایی است، یعنی در 2 مورد درمان محدودیت دارد که عبارتند از: دندانپزشکی و عینک.لیست کامل تعرفه ها که در تفاهم نامه بین بیمه ایران و آموزش و پرورش موجود می باشد را در فایل PDF زیر دانلود کنید و مشاهده کنید:


به ادامه مطلب بروید..

صندوق ذخیره فرهنگیان و شرایط ثبت نام؟

modir بازدید : 651 چهارشنبه 09 بهمن 1392 نظرات ()

صندوق ذخیره فرهنگیان در سال 1374 شمسی به تصویب رسید و تا به امروز فعالیت داشته است.


این صندوق مقداری از پول را شما را بر میدارد (5%) و به همان میزان هم دولت موظف است به این صندوق پول واریز کند یعنی نصف پول را شما میدهید و نصف دیگه را دولت می پردازد و تا بازنشستگی ادامه میابد . بعد از بازنشستگی این پول به شما تحویل داده می شود البته این پول به غیر از بازنشستگی بیمه شماست یعنی بعد از بازنشستگی هم پول بیمه را میگیرید و هم پول صندوق ذخیره را دریافت خواهید کرد.


شرایط ثبت نام و مقدار کسر حقوق و بازپرداخت و بقیه مطالب را می توانید در سایت اختصاصی صندوق ذخیره فرهنگیان به آدرس http://www.tifco.co مشاهده بفرمایید.بررسی صندوق ذخیره از نظر شرعی:


پرسش؟


سلام من دبیر آموزش و پرورش هستم، چند سال پیش صندوقی تأسیس شد به نام صندوق ذخیره فرهنگیان که هر ماه مبلغی (معادل 15هزار تومان) از حقوق برداشته می‌شود و به این صندوق واریز می‌‌شود و دولت نیز موظف است معادل این پول را به این حساب در صندوق ذخیره واریز کند. که به آن سود هم تعلق خواهد گرفت، البته همه اینها به شرط این است که موجودی صندوق را، بعد از بازنشستگی برداشت کنیم. حالا می‌خواهم بدانم که اگر بعد از بازنشستگی من مبلغی از این صندوق دریافت کردم به آن خمس می‌خورد یا نه؟ لطفا با مثال توضیح دهید؟


پاسخ :


چنانچه قبل از بازنشستگی امکان برداشت از مبلغ مذکور، نبود، مبلغ برداشتی جزو درآمد سال وصول(بعد از بازنشستگی) است، پس چنانچه تا پایان سال خمسی همان سال وصول، مصرف نشود به آن خمس تعلق می‌گیرد. اما اگر قبل از بازنشستگی امکان برداشت آن‌را داشته‌اید، سر سال خمسی باید خمس اصل مبلغ و سود آن‌را پرداخت نمایید. در هر حال برخی از مراجع [1] درباره‌ی مبلغی که از طرف دولت واریز می‌شود می‌گویند: اگر این مبلغ در مقابل کار نباشد خمس ندارد، ولی سود حاصله از آن در سر سال خمسی مشمول خمس مى‌گردد.


[1]. آیت الله خامنه‌ای.صندوق وام ضروری و شرایط ثبت نام

modir بازدید : 1860 چهارشنبه 09 بهمن 1392 نظرات ()


وزرات تعاون و کار و رفاه اجتماعی تسهیلاتی رو برای فرهنگیان عزیز اختصاص داده که یکی از این تسهیلات صندوق وام ضروری فرهنگیان می باشد.

این صندوق مقدار کمی از حقوق شما (10 هزار تومان) رو هر ماه کسر می کنه و بعد از مدتی یک وام به ارزش 3 برابر پول کسر شده به شما تعلق میگیره که به گفته رئیس صندق سود بازپرداخت 0 بود که در شرایط جدید اعلام شده به 1% افزایش پیدا کرده است.

شرایط جدید این صندوق را در عکس زیر مشاهده کنید:


نکته مهم:
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به قسمت تعاون و رفاه آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید.

کد متن متحرک برای وبلاگ

modir بازدید : 313 سه شنبه 01 بهمن 1392 نظرات ()

 کد متن متحرک فارسی در وبلاگ
<!----Www.chamrantm.rozblog.Com--->
<marquee
scrollamount="1"
scrolldelay="20"
style="font-family: Tahoma;
font-size: 10pt;
color: red"
direction="right">
TEXT
</marquee>
<!----Www.chamrantm.rozblog.Com--->

توضیحات:

در كد بالا scrollamount سرعت حرکت می باشد. شما می توانید به جای عدد 1 عدد دیگری بگزارید. هرچه این عدد بیشتر باشد، سرعت حركت بیشتر است.
همچنین scrolldelay تاخیر لازم برای طی شدن مسیر می باشد. شما می توانید به جای عدد 20 عدد دیگری وارد كنید. در كل باید روی این مقادیر كمی كار كرده و آن را تست كنید تا حركت مورد علاقه را بدست آورید.
در عبارت direction به جای كلمه ی right جهت حركت را مشخص فرمایید. (up: پایین به بالا، down: بالا به پایین، left: راست به چپ، right: چپ به راست) .
به جای text متن مورد نظر خود را بنویسید.

راهنما درج کد در وبلاگ:

کد را از جدول فوق کپی کنید و آن را قبل از عبارت body (آخر کد قالب می باشد) در قالب وب خود پیست کنید.آموزش کامل و تصویری Excel

modir بازدید : 310 شنبه 21 دي 1392 نظرات ()

در این پست بسته ای رو براتون آماده کرده ام که اکسل رو بصورت تصویری و خلاصه و کامل آموزش داده تا دیگه نگران اکسل نباشید:
نوع فایل: RAR
حجم فایل: 1.66 مگابایت

برای دانلود به ادامه مطلب بروید....


آموزش تبادل اطلاعات بين رايانه و گوشي از طریق wifi

modir بازدید : 407 شنبه 21 دي 1392 نظرات ()
آموزش تبادل اطلاعات بين رايانه و گوشي از طریقwifi

AirDroid برنامه اندروید است که wifi را جایگزین کابل usb می كند. با استفاده از این نرم افزار می توانید به فرستادن پیام ، انتقال فایل ها ، دیدن عکس ها ، آهنگ گوش کردن و … بپردازید. همگی بدون نیاز به نصب هرگونه نرم افزار روی کامپیوتر !


شروع کار با این نرم افزار کاربردی:

1- برنامه را بر روی گوشی اندروید خود نصب کنید.

(می توانید این برنامه را از سایت androidha.com دانلود کنید فقط به ورژن اندروید برنامه دقت کنید که با گوشی شما ست باشه).

2- بعد از نصب برنامه روی گوشی wifi گوشی رو از قسمت تنظیمات روشن کنید و توجه داشته باشید که گوشی و کامپیوتر به یک شبکه مشترک وصل باشند ( هر کدام به یک مودم جداگانه متصل نباشد).

3- سپس برنامه نصب شده را باز کرده و روی start کلیک کنید.

تفاهم نامه همکاری بین وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش

modir بازدید : 271 یکشنبه 15 دي 1392 نظرات ()

در راستای منویات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)و با هدف تقویت دانشگاه فرهنگیان صورت پذیرفت:
امضاء تفاهم نامه همکاری بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت آموزش و پرورش


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه فرهنگیان، دوشنبه،9/10/92،  طی نشستی با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و دکتر مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان، توافق نامه ای بین دو وزارتخانه ی مذکور، برای ایجاد هماهنگی بیش تر در فرآیند طراحی، اجرا و ارتقای کمی و کیفی برنامه ها و فعالیت های آموزشی، تربیتی، در پردیس ها و مراکز آموزش عالی دانشگاه فرهنگیان، به امضا رسید.

در این توافق نامه، بر تشکیل کار گروه مشترک، متشکل از نمایندگان و مدیران ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سرپرست دانشگاه فرهنگیان و رئیس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش، تأکید شد.(برای دیدن عکس در اندازه واقعی save as کنید)رئوس برخی از برنامه هایی که به پیشنهاد دانشگاه فرهنگیان، در دستور کار این کار گروه قرار گرفت به شرح ذیل است:


1) با توجه به تأکیدات ویژه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیرامون دانشگاه فرهنگیان و مأموریت بسیار مهم آن، برای تربیت معلم در سراسر کشور، ضروری است، ضمن پرهیز از نگاه یکسان بین این دانشگاه و سایر دانشگاه های مشابه، برای دانشگاه فرهنگیان، ارزش خاصی در ارائه تسهیلات قائل شد.
2) تبدیل وضعیت مدرسان به هیأت علمی، برمبنای ماده 4 اساسنامه ("ساماندهی" نیروهای موجود).
3) لحاظ نمودن سوابق آموزشی و ایثارگری برای کاهش سنوات با تصویب هیأت امناء دانشگاه.
4) اعطای پایه های بیشتر از میزان مصوب در قانون با تصویب هیأت امناء دانشگاه، برای جبران کاهش حقوق و مزایای مدرسان.
5) صدور مجوز لازم برای پذیرش دانشجو در سال تحصیلی آینده با امکان پذیرش مدرس به عنوان  عضو هیأت علمی برای دوره های کارشناسی پیوسته.
6) صدور مجوز محدود برای دوره کارشناسی ارشد( حداکثر در 10 پردیس ممتاز) در رشته های آموزش علوم (معلمان)  و سایر رشته های ویژه مورد نیاز آموزش و پرورش.
7) تشکیل گروه هفتم شورای عالی برنامه ریزی و شورای هماهنگی تربیت معلم، برای تسهیل تصویب برنامه های درسی تربیت معلم و تسریع در تصویب برنامه های روزآمد و اجرای آن ها.
8) امکان استفاده دانشگاه فرهنگیان از بورسیه های انصرافی دانشگاه های وزارت علوم تحقیقات و فناوری.


تعداد صفحات : 6

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
" ز گهواره تا گور دانش بجوی "

معلمی هنر عشق ورزیدن است. هنرمندی عاشق باشید.

این وبلاگ در سال 1392 شروع بکار کرد.سعی کرده ایم تا مطالب مفید و کاربردی برای تمام بازدیدکنندگان فراهم کنیم.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  نظرسنجی
  معلم چه مقطعی هستید؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 84
 • کل نظرات : 32
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 240
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 53
 • بازدید امروز : 162
 • باردید دیروز : 269
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 431
 • بازدید ماه : 3,192
 • بازدید سال : 3,192
 • بازدید کلی : 203,894